FERS 4 - PODNOSZENIE KOMPETENCJI OSÓB DOROSŁYCH PRZEZ UPP
Najlepsi z natury! Podnoszenie kompetencji osób dorosłych przez UPP
Numer: FERS.01.05-IP.08-0469/23
Wartość: 1 834 990,56 zł
Okres realizacji: 01.09.2024 – 30.09.2027
Informujemy, że przysługuje Państwu możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
- poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
- skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Cel projektu
Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych, poprzez wykorzystanie potencjału dydaktycznego i naukowego UPP oraz współpracę z praktykami z otoczenia społeczno-gospodarczego.
W ramach projektu przewiduje się opracowanie i realizację szkoleń i kursów na rzecz rozwoju kompetencji i uzyskania kwalifikacji w obszarach:
- specjalistycznych z zakresu piwowarstwa i podstaw zrównoważonej produkcji piwa, żywności i żywienia ludzi, przetwórstwa owoców i warzyw, rolnictwa, dobrostanu zwierząt, budownictwa i wykorzystania drewna w budownictwie;
- kompetencji zielonych i ekologicznych;
- analiz cyfrowych baz danych;
- gospodarki cyfrowej;
- ekonomii i finansów.
Projekt będzie wspierał ideę kształcenia przez całe życie (Lifelong Learning – LLL), dając możliwość podniesienia kompetencji osobom dorosłych, chcącym z własnej inicjatywy uczestniczyć w szkoleniach i edukacyjnej aktywności na rzecz swojego rozwoju. Umożliwi to również zmianę, znalezienie i/lub utrzymanie zatrudnienia oraz zwiększy konkurencyjność tych osób na rynku pracy.
Dodatkowo, projekt przyniesie również korzyści długookresowe poprzez zwiększenie konkurencyjności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w obszarze kształcenia ustawicznego (LLL), dzięki wzbogaceniu oferty dydaktycznej o krótkie, elastyczne i odpowiadające na oczekiwania pracodawców formy doszkalające (kursy i szkolenia „szyte na miarę
GRUPA DOCELOWA
Projekt przeznaczony jest dla osób dorosłych, w wieku 18 – 64 lata, chcących z własnej inicjatywy nabyć nowe i/lub uzupełnić kompetencje/kwalifikacje. Wszystkie kursy prowadzone są w języku polskim.
REKRUTACJA
ETAP I: zgłoszenie on-line na wybrany kurs
ETAP II: wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych do projektu
1 osoba może wziąć udział w więcej niż 1 kursie.
WZORY DOKUMENTÓW REKRUTACYJNYCH:
- FORMULARZ REKRUTACYJNY
- OŚWIADCZENIE O POWIERZENIU DANYCH OSOBOWYCH
- UMOWA (WZÓR)
- REZYGNACJA Z UDZIAŁU W PROJEKCIE
- REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE - informujemy, że z dn. 10.02.2025 r. nastąpiała zmiana Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE - wersja archiwalna
KATALOG KURSÓW I HARMONOGRAM
HARMONOGRAM KURSÓW - aktualny harmonogram wkrótce
OBECNIE REALIZOWANE KURSY
kurs: OCENA DOBROSTANU ZWIERZĄT GOSPODARSKICH - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny od 11.03.2025, od godziny 9:00)
termin rekrutacji: 11.03.2025 – 07.04.2025
czas trwania kursu: 5 dni (60 godzin dydaktycznych, w tym 20 godzin w języku angielskim)
termin kursu: 14 - 18.04.2025; w każdym dniu zajęcia odbywać się będą w godzinach: 7:30 - 16:30; UWAGA! Z uwagi na konieczność dostosowania godzin kursu do godzin karmienia zwierząt, możliwa jest drobna modyfikacja godzin kursu.
limit miejsc w grupie: 10 osób - decyduje kolejność zgłoszeń
Miejsce realizacji kursu:
Prywatne Gospodarstwo Rolne - Hodowla Świń Rasy "Złotnickiej Pstrej"
lokalizacja gospodarstwa: Dębówko Stare
Organizator zapewnia:
- dojazd na fermę,
- odzież ochronną,
- materiały szkoleniowe,
- catering.
Program kursu obejmuje nast. tematykę:
1. Biologia gatunków gospodarskich - teoretyczna wiedza umożliwiająca poznanie podstaw zachowań zwierząt gospodarskich, takich jak trzoda chlewna, drób i zwierzęta futerkowe (20 h).
2. Sposób utrzymania zwierząt gospodarskich, w aspekcie dobrostanu zwierząt - omówienie obowiązujących norm w zakresie prawidłowego utrzymania zwierząt oraz zakres niezbędnych zmian, które wpisują się w pojęcie prawidłowego dobrostanu zwierząt (10 h).
3. Programy dobrostanowe dla poszczególnych gatunków gospodarskich - omówienie obowiązujących programów dobrostanowych (5 h).
4. Omówienie związku miedzy dobrostanem zwierząt, a zdrowiem zwierząt - zrozumienie pojęcia dobrostan w aspekcie prawidłowego utrzymania, żywienia postępowania oraz oddziaływanie powyższych na zdrowie zwierząt (5 h).
5. Praktyczna ocena warunków dobrostanu na fermach, zgodnie z dostępnymi protokołami - ocena zwierząt, według protokołu Welfare Quality na fermie zwierząt gospodarskich. Uczestnicy kursu odbędą część praktyczną i nabiorą odpowiednich kompetencji do samodzielnej oceny dobrostanu (20 h).